ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 15554239
*
nr 1555 4239
Pigtittare
2 st. Längd: 37-48, höjd: 50-60 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2023
kl 20:42:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 19:20:00
1
100 kr
14/8 20:23:27
1
300 kr
14/8 20:32:44
2
300 kr
14/8 20:32:44
1
300 kr (Budbetjänt)
14/8 20:32:54
2
Vinnande bud
14/8 20:37:50
1
400 kr
14/8 20:37:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1555 4239
Pigtittare
2 st. Längd: 37-48, höjd: 50-60 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 19:20:00 | 1 | 100 kr |
14/8 20:23:27 | 1 | 300 kr |
14/8 20:32:44 | 2 | 300 kr |
14/8 20:32:44 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
14/8 20:32:54 | 2 | Vinnande bud |
14/8 20:37:50 | 1 | 400 kr |
14/8 20:37:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:14